10|08|2020

Članak dr. sc. Hrvoja Petrića u časopisu "Nature"

Krajem srpnja 2020. u prestižnom je znanstvenom časopisu Nature objavljen članak Current European flood-rich period exceptional compared with past 500 years, a jedan od koautora je dr. sc. Hrvoje Petrić, redoviti profesor na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i voditelj Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije. Članak sadržava rezultate istraživačkih djelatnosti Ekohistorijskog laboratorija Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Na članku je radilo čak 42 europskih istraživačica i istraživača iz 32 istraživačke grupe i u njemu su analizirani arhivski izvori o povijesti poplava 103 velike europske rijeke između 1500. i 2016. godine.

Opširnije

Sažetak članka