14|09|2019

Započinju Desničini susreti 2019.

Desničini susreti 2019. Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije i Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskog društva pisaca i Srpskog kulturnog društva "Prosvjeta" započinju ciklus događanja književno-glazbenim programom  "Mudrac na suncu. Pjesničko-glazbene posvete Desnici". Književno-glazbena večer u organizaciji Hrvatskog društva pisaca održat će se u petak, 20. rujna 2019. u 19 sati u Velikoj dvorani Novinarskog doma (Perkovčeva 2).

Program se nastavlja projekcijama filmova "Pravda" i "Pred zoru" te okruglim stolom "Desnica na filmu, Desnica o filmu" u organizaciji Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije i u suradnji s dr. sc. Brunom Kragićem i dr. sc. Tomislavom Šakićem, teoretičarima, kritičarima i povjesničarima filma. Projekcije filmova i okrugli stol održat će se u subotu, 21. rujna 2019. u 18 sati u dvorani Akademije dramske umjetnosti (Trg Republike Hrvatske 5).

Dodatne obavijesti dostupne su na sljedećim poveznicama:

Književno-glazbena večer (smanjeni prikaz)
Filmska večer (smanjeni prikaz)
Književno-glazbena večer (prikaz u punoj veličini)
Filmska večer (prikaz u punoj veličini)

O ostalim događanjima u sklopu ovogodišnjih susreta pročitajte više u rubrici Desničini susreti 2019.