13|12|2020

Ususret stotoj obljetnici Francuskog instituta u Hrvatskoj

Stota obljetnica Francuskog instituta u Hrvatskoj (1921. – 2021.) bila je povod susretu veleposlanika Republike Francuske u Hrvatskoj Gaëla Veyssierea s profesorom Dragom Roksandićem.

Dr. sc. Drago Roksandić, prof. emeritus, bio je u srijedu, 9. prosinca 2020. god. gost Nj. E. francuskog veleposlanika Gaëla Veyssierea na radnom ručku u Francuskoj Rezidenciji u vezi s predstojećim obilježavanjem stote obljetnice Francuskog instituta u Hrvatskoj i mogućnostima razvitka suradnje znanstvenika u istraživanju baštine hrvatsko-francuskih odnosa. Na ručku su bili Gullaume Colin, savjetnik za suradnju i kulturnu djelatnost te ravnatelj Francuskog instituta i Jasna Bas, ataše za znanstvenu i kulturnu suradnju Veleposlanstva Republike Francuske u Hrvatskoj.

Na susretu je zaključeno kako je CKHIS poželjan partner u realizaciji programa obilježavanja stote obljetnice.